V Sloveniji se vsako leto pripeti približno 3.800 prometnih nesreč. Zaskrbljujoče je to, da število prometnih nesreč narašča. Glavni vzrok za nastanek prometne nesreče je alkohol ter vožnja pod vplivom alkoholom. Žrtve so večinoma mladi in mlajši odrasli, med njimi pa je tudi veliko otrok. Posledice nesreč so v mnogih primerih poškodbe možganov, zaradi česar se tem osebam in njihovim družinam popolnoma spremeni življenje. Največji delež naših uporabnikov je utrpelo možgansko poškodbo zaradi prometne nesreče. Nekateri so vozili pod vplivom alkohola drugi so bili žal žrtve alkoholiziranih voznikov. Uporabniki so v prometni nesreči izgubili prijatelje, sorodnike sami pa utrpeli možgansko poškodbo in invalidnost.
V našem društvu smo si zastavili projekt, ki ga sofinancira Agencija Republike Slovenije za varnost v cestnem prometu, s katerim želimo predvsem s pomočjo predavanj:
-mlade seznaniti s tem, kaj je možganska poškodba,
-kaj so posledice možganske poškodbe,
-kateri so najpogostejši vzroki zanjo in za invalidnost zaradi (prometnih nesreč),
-kako se varno obnašati v cestnem prometu,
-preventiva v cestnem prometu (zloraba alkohola in psihotropskih substanc, tablete, pravilna uporaba varnostnih pasovi in rekvizitov za vidnost v cestnem prometu, primerna hitrost in upoštevanje prometnih znakov in prometne signalizacije, prijavljanje nesreč in kako pomagati udeležencem, …)
-ter na primerih naših uporabnikov prikazati, kako ti lahko vožnja pod vplivom akhola spremeni življenje in življenje tvojih bližjih. Kako živeti z invalidnostjo.